Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung s8 ve s8+ ile Galaxy S7 ve S7+ kenarları

Samsung s8 ve s8+ ile Galaxy S7 ve S7+ kenarları

523

Samsung iki yıl içinde Amiral Gemilerinde büyük tasarım değişiklikleri yaptı. Geçen yılki s7 ve s7 edge modelleri ile bir karşılaştıralım

Boyut

Galaxy S8 +, 2016 Galaksilerinden biraz daha uzundur, ancak daha geniş değildir,Kalınlığı ise 4mm kadar artış göstermiştir. Standart Galaxy S8, de s7 ye oranla daha uzun ve daha dar ayrıcada 1 mm daha kalındır.

Ağırlık

Standart S8, S7 ve S7 kenarlarının ağırlığı arasında yer alırken, daha büyük Galaxy S8 + en ağır modelidir.

Kasa yapısı

S8 serisi biraz farklı görünse de (arka kamera kamburu neredeyse tamamen ortadan kaldırılıyor), tüm telefonlarda cam sırt ve alüminyum çerçeve var.

Renkler

Renk seçenekleri “Orkide Grisi” nin yalnız eklenmesi ile hemen hemen aynıdır.

Su direnci

Yeni telefonlar korumak IP68 su / toz direnci aynı standartlardadır.

Ekran boyutu

Küçük Galaxy S8’in bile geçen yılki iki telefonun büyüklüğünden biraz daha büyük ekranı var. S8 ve S8 + ‘da neredeyse çerçevesiz (“Infinity”) ekranlar iyi görünüyorsa da düğmelerin pratiklik avantajı mutlaktır, telefonunuzun boyutunu büyütmemek için daha fazla ekran sağlanması amaçlanmıştır.

Ana Sayfa düğmesi konumu

Bununla birlikte, ekran üstü bir düğme ve gezinti çubuğuyla S8 serisi bir çok alandan fedakarlık edecek. Videolar ve bazı oyunlar, ekranın tamamını kullanmak için gezinme çubuğunu solduuracak, ancak başka yerlerde en alt sırayı alacaktır.

Galaxy S8’in home düğmesi, derin basışları tanımak için basınca duyarlı teknolojiyi kullanıyor (Apple’ın 3D dokunuşuna benzer, yalnızca görünüşte yalnızca ekranın küçük bir bölümünde). (Bununla birlikte hafif bir dokunuş da iyi işliyor.)

Ekran çözünürlüğü

Dört modelde de keskin QHD veya QHD + çözünürlüğü bulunan piksel yoğunlukları pek değişmiyor. Daha yüksek çözünürlük, S8 telefonların daha uzun olması oranına bağlı.

Ekran tipi

Samsungun vazgeçilmezi Super AMOLED paneller.

Eğimli ekran

S8’in her iki yeni modeli de her iki yönde eğimli eğri ekranlara sahip olduğundan Samsung’un “Kenarları” yeni standartıdır.

Iris taraması

Yeni modeller ilk talihsiz görülen biyometrik güvenlik tarayarak iris geliştirilmiş bir versiyonu bulunmaktadır Not 7 . Demomuzda S8’in versiyonu Not’da olduğundan daha hızlı ve kullanışlıydı, ancak ön yüzdeki parmak izi sensöründen daha hantal çalıştığı kesin.

Yüz giriş

Samsung ayrıca daha hızlı yüz tanıma ile giriş seçeneği sunar, ancak sahte fotoğrafla kilit açılabildiğinden, çok güvenli değil.

Parmak izi sensörü

Her zaman güvenilir parmak izi algılayıcısına güvenebilirsiniz, ancak arka tarafa bakacak biraz garip bir yerleşimle (bir yüze kapalı), ön / home düğmesi yerleşiminde olduğu kadar kullanımı basit değildir.

İşlemci

Global versiyonlarda bunun yerine Samsung Exynos işlemcileri kullanılacak, ancak ABD’li alışveriş yapan müşteriler Qualcomm Snapdragon çipini görecek. S8’in tüm sürümleri 10 nm mimari kullanıyor.

Veri deposu

Samsung 4GB RAM kullanamakta yeni telefonlarda.

Depolama

S8’de cömert bir 64 GB dahili bellek standarttır.

S7 telefonlarının üç depolama katmanı olsa da, ABD kablosuz operatörleri yalnızca 32 GB modelini bulunduruyordu.

MicroSD

Hepsi de bir microSD kartla saklama alanlarını genişletmenize izin veriyor.

Pil

Akü kapasiteleri birbirine çok benzer, ancak S8 telefonlarında akü testleri yapana kadar burada söyleyecek kesin bir şeyimiz olmayacak.

Hızlı şarj

Dört modelde hızlı şarj teknolojisini kullanıyor .

Kablosuz şarj etme

S8 modelleri, aynı S7 serisinde gördüğümüz kablosuz şarj işlemini – ve doğru model seçimi ve Samsung yapımı pedi ile hızlı kablosuz şarj işlemini destekler.

Kamera megapikselleri

Ayrıca, yeni modellerde fotoğraf testleri yapmamız gerekecek, ancak çıkıntı yapan kamburun kaybolmasının yanı sıra Galaxy S8’in arka kameralarında çok fazla bir şey değişmiş gibi değil.

Kamera açıklığı (arka)

Diyafram, kalitesini etkileyen düşük ışıklı fotoğraflarda kalite anlamına gelir.

OIS

Dört modelde sahip Optik Görüntü Sabitlemeye .

Mobil ödemeler

Tüm telefonları destekleyen Samsung Pay  NFC terminalleri ve standart kredi kartı makineleri ilede çalışıyor. Ayrıca NFC sadece tercih olabilir Android Pay da tercih edilebilir.

Kulaklık girişi

Şükür ki Samsung, cihazın kulaklık girişi çıkarma modern eğilimini takip etmedi.

VR

Samsung Virtual Reality i destekler ve yeni nesil vr kulaklıklar üzerinde sıkıca çalışmaktadır.

OTG

Telefonu bir PC için bir hub haline getirmeye çalışan ilk akıllı telefon üreticisi Samsung değil, muhtemelen bugüne kadarki en önemli dava dır. S8 veya S8 + ‘i kenetlenme yuvasına kaydırmanızı, monitör, klavye ve fare taktırmanızı ve Android destekli bir masaüstü bilgisayar deneyimi yaşamanızı sağlar.

Bu konuda çılgınca değişiklikler olacağını düşünüyoruz.

USB

Not 7’ye microUSB ve S8 S8+ çiftine USB-C portları kullanılmıştır.

Yazılım

Seçtiğiniz telefon Android NOUGAT üstünde Samsung’un TouchWiz kullanıcı arayüzü ile.

Sanal asistan

Kafa karıştırıcı bir şekilde, S8 telefonlar hem Samsung’un Bixby sanal asistanını hem de Android’in Google Asistanı’nı içeriyor. Ve Samsung, Bixby’nin başlatma olayındaki demo modellerinde ses kontrolünü devre dışı bıraktığından, bunun ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz.

S7 serisi telefonlar aynı zamanda iki AI asistanıyla da karışıyor.

Serbest bırakmak

Galaxy S8 ve S8 + 21 Nisan’da piyasaya çıktı.

Başlangıç ​​fiyatı (Tabiki Yurt Dışı Fiyatları)

Dört modelin fiyatlandırması, taşıyıcıdan taşıyıcıya biraz farklı olabilir, fiyatlar ortalama verilmiştir taksit sayısına göre ufak farklılıklar olabilmektedir.

Sonuç olarak bu telefonların müdavinleri gene alıcaklardır. Fiyat biraz Türkiye’mizde farklı olacak ve umarım bu sefer patlamayacaklardır(inşallah). Türkiye samsung’un resmi web sitesi s8 in fiyatını ön siparişle 4399tl olarak satışa sunmuştur.