Ana Sayfa Haberler MUDANYA’DA YANGIN

MUDANYA’DA YANGIN

340

ÇAĞRIŞAN GÖYNÜKLÜ BADEMLİ YANIYOR

Mudanya Bursa asfaltı üzerinde bulunan (Çağrışan) Heybeli tesislerinin arkasında bulunan bölgede başlayan yangın, Atlı Bahçe’yide geçerek BADEMLİ İĞDELİ CADDEYE ulaştı. Mudanya Bursa asfaltı ulaşıma kapatılmış olup, ulaşım  mahalle (köy) yollarından dolaylı olarak sağlanmakta.

Jandarma ekipleri villalarda ki insanları tahliye etmeye başladı. İki yangın söndürme helikopteri ve çok sayıda itfaiye orman yangınına müdahale ederek kontrol altına almaya çalışırken kuvvetli rüzgar çalışmaları olumsuz etkiliyor. Yangında Çağrışan,Göynüklü, Bademli etkilenmiş durumda.

  • Saat 15:58 Yangın söndürme çalışmalarına 1 adet yangın söndürme uçağıda katıldı. Mudanya sahilinden denize inen uçak deposunu doldurarak yangın bölgesine doğru yol aldı.
  • Saat 17:05  Bugün saat 12:30 gibi çeşitli noktalardan aynı anda başladığı iddia edilen Çağrışan, Göynüklü ve Bademli’yi etkileyen orman yangını havadan ve karadan yapılan müdahaleler sonucunda kontrol altına alınmaya başlandı. Bura Mudanya asfaltıda trafiğe açıldı. Rüzgarın şiddeti ise endişelerin devam etmesine neden oluyor.Soğutma ve söndürme çalışmaları aynı kararlılıkla ve büyük bir çabayla havadan ve karadan devam ediyor. Göynüklü Muhtarı Turgay Demirci’den aldığımız bilgiye göre yanan büyük alana rağmen facia yoğun ve etkin müdahaleler sonucunda yine de ucuz atlatıldı. Rüzgarın yön değiştirmesi ve kuvveti nedeniyle müdahale  aralıksız devam edecek.

    Son alınan bilgilerde can kaybın yaşanmadığı ve Mudanya istikamette yangının kontrol altına alındığı ifade ediliyor. Ağaç kaybı dışında bir villanın çatısının yandığı açıklandı.

     

    Kaynak: mudanya.gen.tr