Ana Sayfa Mudanya Hakkında Mudanya Ulaşım

Mudanya Ulaşım

870

Kendi aracınız ile gelecekseniz. Bursa merkezden 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz. Şayet İstanbul’dan deniz yolu ile gelmek isterseniz, hem kendi aracınızla İdo Feribotunu kullanıp Güzelyalı ya gelebilirsiniz. Yada araçsız İdo veya Budo yu tercih edip deniz otobüsü ile seyehat edebilirsiniz. Ortalama Bir buçuk saat yolculuk süresi ile. Beşiktaş, Yenikapı ve Kadıköy’e seferleri olan ido nun farklı fiyatlandırma tarifesine ve sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz, ayrıca online satında alabilirsiniz.

Budo’nun ise Eminönü/sirkeci ve Büyükçekmece semtlerine seferleri bulunmakta olup bazı seferlerinde, Yalova’nın Armutlu ilçesine de uğramaktadır. Farklı fiyat tarifeleri ve sefer saatleri için buraya tıklayıp bilgi alabilir ve biletinizi online satın alabilirsiniz.

Minibüs ile ulaşım otobüse nazaran daha konforlu ve hızlı yapılmaktadır. Minibüs güzergahları ise Bursadan Organize sanayi metro durağının Mudanya istikameti tarafından kalkmaktadır. Mudanya ve Güzelyalı ayriyeten Tirilye minibüslerininde hareket noktası burasıdır ve Mudanya için son durak Yıldız Tepe mevkisidir. Güzelyalı ise İdo limanına kadar götürmektedir. Sefer sayıları oldukça fazladır ortalama 5 dakikada bir Mudanya’ya hareket etmektedir.

Otobüs ile ulaşım Metro raylı sisteminin son istasyonu olan Emek durağından 1/M (Sefer Saatleri)sarı otobüsler kalkmaktadır. Aynı Emek durağından 1/GY (Sefer Saatleri) Otobüsü Güzelyalı mahallesinde İdo iskelesine kadar gitmektedir.

Mudanya’ya ayrıca bulunan otobüsler Uludağ Üniversitesinden 2/U Ayrıca Yeni Şehir Hastanesine de uğramaktadır. Budo iskelesinden kalkarak, Güzelyalı Atatürk caddesinden de geçerek Şehir hastanesine sonrasında Uludağ Üniversitesine gitmektedir. (Sefer saatleri)

Teleferik’ten F/3 nolu otobüs (Sefer saatleri) ile Mudanya Budo iskelesine karşılıklı seferler ile ulaşabilirsiniz.

Bursa Terminalden ise F/1 numaralı otobüs (Sefer saatleri) direk sizi Mudanya Budo iskelesine kadar getirecektir.

Derebahçe Semtimizden ise F/2 numaralı otobüs (Sefer Saatleri)  Emir Sultan, Yeşil, Setbaşı, Altıparmak, Çekirge, Acemler, Mudanya Yolu istikametini kullanarak Güzelyalı Mahallesine kadar gelmektedir.

Gemlik ilçesinden ise kurşunlu sahil yolunu kullanan 104 numaralı otobüsü (Sefer saatleri) bulunmaktadır.