Ana Sayfa Haberler KARNE HARÇLIKLARINI YETİMLERLE PAYLAŞTILAR

KARNE HARÇLIKLARINI YETİMLERLE PAYLAŞTILAR

365

Mudanyalı ikiz kız kardeşler biriktirdikleri karne paralarıyla ve harçlıklarıyla doldurdukları kumbaralarını yetim kardeşlerine ulaştırmak üzere, Mudanya İHH Temsilciliğini ziyaret ederek teslim ettiler.

Bu davranış karşısında oldukça etkilenen Mudanya İHH Temsilcisi Ogün Karagöz, İkiz kardeşlerin bu davranışları karşısında duydukları memnuniyeti dile getirerek, Yedi Renkli Çınar Okulları 2. sınıf öğrencileri Begüm Berna Uçar kardeşleri bizler de “Genç Kahraman” ilan edip rozetlerini takdim ettik. İHH olarak,  kızlarımızı ve ailesini bu duyarlı davranışlardan dolayı kutlarız. Allah yollarını açık etsin, dilerim bu davranış birçok insanın yetimlere karşı daha duyarlı olmalarına sebep olur” dedi.

Karagöz,  İHH İnsani Yardım Vakfı Kudüs’de yaşayan Mescidi Aksa’nın bekçisi Filistinli kardeşlerimiz yararına zeytinyağı satışı yapılacağı bilgisini verdi. Zeytin ilçesi olan Mudanya’da zeytinyağı konusunda destek beklendiğini söyleyerek, katkıda bulunmak isteyen gönüllülerimiz zeytinyağları Mudanya İHH Temsilciliğine bırakabileceklerini, ya da 0553 7234846 no lu telefonu arayarak irtibat kurabileceklerini açıkladı.

Kaynak: Mudanya Habercisi