Ana Sayfa Mudanya Haberler 19 Mayıs Mudanya’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Mudanya’da Coşkuyla Kutlandı

495
19 Mayıs Mudanya

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Mudanya’da büyük bir coşkuyla kutlandı. 

Mudanya’da ki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı Atatürk Anıtındaki törenlerle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardında Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çelengini İlçe Spor Müdürü Tahir Yılmaz Atatürk Anıtına koydu

 Çelenk Sunma Törenine Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanı SG Bnb. Alpaslan Baysal, Mudanya İlçe Emniyet müdürü Mehmet Dursun, Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker, Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Tahir Yılmaz, İlçe Müftüsü E. Mehmet Soylu ile Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütleri katıldılar.

Atatürk anıtı önündeki törenler sonrası, Bando eşliğinde, Atatürk Anıtı’ndan Mütareke Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleşti. 7’den 77’ye tüm Mudanyalıların büyük bir coşkuyla katıldığı kortej yürüyüşünde, Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde Mütareke Meydanı’ndaki kutlama programına Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve ve Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Samet Ali Kılıçoğlu katıldı.

Mütareke önünde Karate ve Aikido’dan oluşan spor gösterileri izleyenler sunulurken, gösterilerin ardından, Futbol, basketbol, voleybol dallarında yapılan müsabakalarda dereceye girenlere ödül ve kupaları verildi. Mudanya Gençlik hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği atletizm yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Törene katılanlara Mudanya Belediyesi tarafından Atatürk ve Türk Bayraklı tişörtler dağıtıldı. Bursa Yelken Kulübüne ait teknelerin denizden kortej yapmasının ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri sona erdi.

Kaynak: Mudanyahabercisi